LigaNetPl

Back Home
Mieszkanie do wynajęcia, 46m2, parter Zawadzkie tel. 500 098 980
User Rating: / 0
PoorBest 
Koszykówka - IV liga
poniedziałek, 17 września 2018 18:01

Rozgrywki w IV lidze męskiej w sezonie 2018/2019 odbywać się będą w pierwszym etapie oddzielnie w woj. opolskim i śląskim (katowickim). W województwie śląskim do rozgrywek zgłosiło się osiem zespołów: KŚ AZS Gliwice, GTK Gliwice, MMKS Rybnik,  KŚ AZS Katowice, UKS MOSM Bytom, ŻAK Żory, MCKS Czeladź i Ofendywa Racibórz. Z województwa opolskiego mamy dwie drużyny: Stal Brzeg i MKS Strzelce Op.

Rozgrywki prowadzone będą systemem ligowym: dwie rundy każdy z każdym - mecz i rewanż. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych grupach uzyskają prawo gry w play-off strefy śląsko-opolskiej.

Pierwsza runda play-off zostanie rozegrana do dwóch zwycięstw. Spotkają się w niej drużyny 1-3, 2-2 i 3-1 z oby grup. Gospodarzem pierwszego meczu będzie drużyna z pierwszego miejsca, a w przypadku pary 2-2 o roli gospodarza pierwszego meczu rozstrzygnie losowanie.

Zwycięskie drużyny z pierwszej rundy play-off rozegrają następnie turniej, który zostanie rozegrany 8-10 III 2019. Organizator tego turnieju zostanie ustalony po zakończeniu pierwszej rundy play-off. Pierwszeństwo organizacji będzie miał zespół, który zajął wyższe miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. W przypadku awansu do turnieju zespołów z tego samego województwa turniej nie będzie rozgrywany, a kolejność zostanie zachowana z rozgrywek wojewódzkich.

Mecze będą rozgrywane w soboty. Dopuszcza się rozgrywanie meczów w niedzielę, pod warunkiem, że gospodarz meczu powiadomi o tym najpóźniej na 7 dni przed meczem zespół gości, ŚlZKOSZ oraz referenta obsad.

 

© 2022 LigaNetPl
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!