Piłka nożna - V liga Opole
wtorek, 12 marca 2019 09:29

V liga Opole

Po pierwszej kolejce rundy wiosennej w tabeli V ligi opolskiej nastąpiła zmiana lidera. Na pierwsze miejsce awansowała Małapanew Ozimek, która pokonała Pogoń Prudnik 2-0. Losy meczu w Ozimku zostały rozstrzygnięte w pierwszym kwadransie, w trakcie którego Ozimek zdobył dwie bramki i zapewnił sobie, jak się później  okazało, zwycięstwo w całym meczu.

Z pozycji lidera zdetronizowana została Polonia Głubczyce. Spadkowicz z IV ligi przegrał w Graczach ze Skalnikiem 1-2, choć do przerwy wszystko toczyło się po myśli dotychczasowego lidera. W 24 minucie Felipe Eduardo zdobył dla Polonii prowadzenie i wydawało się, że nikt nie jest w stanie odebrać Polonii palmy pierwszeństwa. Po przerwie jednak Skalnik Gracze pokazał, że nie przypadkiem zajmuje miejsce w czołówce tabeli, i najpierw wyrównał na 1-1, a tuż przed końcem meczu postawił na swoim i zdobył zwycięskiego gola odbierają Polonii trzy punkty i pierwsze miejsce w tabeli.

W innych meczach Starowice podzieliły się punktami z Chemikiem po bezbramkowym remisie, a Swornica przegrała z Unią Krapkowice. Zwłaszcza ten drugi wynik budzi sporo emocji. Dość powiedzieć, że w meczu tym padło aż siedem bramek, z czego pięć zdobyli goście. Zapewne nie takiego początku wiosny spodziewali się kibice w Czarnowąsach.

Z rozpoczęcia sezonu zadowoleni mogą być sympatycy Piasta Strzelce. Ich drużyna długo męczyła się z Polonią Nysa, ale ostatecznie wygrała 2-0 po bramkach w ostatnim kwadransie. Dzięki wygranej drużyna Piasta przeskoczyły Polonię w tabeli. Zupełnie nie powiodła się inauguracja rundy w wykonaniu zespołów zamykających tabelę. Cała czwórka przegrała swoje mecze, z czego najgorzej poszło Większycom, które uległy 0-3 Oleśnie na własnym boisku. Na przegranej Większyc skorzystał Gogolin, który wygrywając z Dobrzeniem 1-0 wydostał się ze strefy spadkowej.